Znajdź nas na Facebook
Facebook
                         
          
         
  


Turcja - objazdówka

  • Profil Wycieczka objazdowa
  • Kierunek Turcja
  • Ilość dni 11
  • Kategoria **/ ***
  • Transport autokar
  • Miejsce wyjazdu Katowice, Cieszyn antenki z Częstochowy, Gdańska, Lublina, Łódzi, Rzeszowa
  • Wyżywienie HB 2 posiłki

Miejsce

Turcja – Orientalne Fascynacje

Edirne - Istambuł – Kapadocja- Ankara - Konya - Pamukkale - Efez - Meryemana - Didim – Troja- Gelibolu

 

Program ramowy

1 dzień - przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*
2 dzień - przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, którego ozdobą jest jeden z największych i najpiękniejszych meczetów Turcji - Selimiye Camii. Ta górująca nad miastem symetryczna i harmonijna budowla to prawdziwe arcydzieło, wzniosłą kopułę podtrzymuje 8 kolumn, słupy i przypory. Cztery smukłe minarety o wysokości 71 m dodają wrażenia ogromu. Krótki postój. Następnie przejazd do Istambułu. Zakwaterowanie w hotelu, w europejskiej , historycznej dzielnicy miasta, Kolacja i nocleg.
3 dzień -  zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., a później jedna z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom. Dla chętnych - rejs statkiem po Bosforze. Czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Kolacja, nocleg.
4 dzień - wyjazd ze Stambułu w kierunku Kapadocji. Panoramiczny przejazd przez Ankarę - stolicę Turcji, krótkie zwiedzanie Anitkabir - mauzoleum Atatürka. Przejazd do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5 dzień - zwiedzanie baśniowej Kapadocji słynącej z -księżycowego krajobrazu” oraz skalnych
grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Odwiedzimy jedno z podziemnych miast drążonych przez tysiąclecia w tufi e wulkanicznym. Składa się ono z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, niekiedy na długie miesiące. W programie również Goreme - słynna dolina w Kapadocji, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami wykutymi w skale, z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Ciemny Kościół. Zwiedzanie doliny Zelve oraz miasteczka Avanos słynnego z garncarstwa. Powrót do hotelu na kolacja. Dla zainteresowanych możliwość uczestnictwa w -wieczorze tureckim”. Nocleg.
6 dzień - przejazd do Konyi, miasta słynącego z zakonu wirujących derwiszy, gdzie zobaczymy m.in. mauzoleum Mevlany, założyciela zakonu. Kontynuacja przejazdu do Pamukkale. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7 dzień - spacer po jedynych na świecie śnieżnobiałych tarasach Pamukkale utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę oraz zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Następnie przejazd do Efezu i zwiedzanie największego i najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śródziemnomorskim i najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfi teatr na ok. 25.000 osób, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany - miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Didim/ Kusadasi kolacja i nocleg.Śniadanie i kolacja w hotelu.
8 dzień - pobyt wypoczynkowy nad Morzem Egejskim.
9 dzień - wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie - starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi - rozsławionej przez Homera dzięki Iliadzie, w której przedstawił ostatnie 40 dni dziesięcioletniej wojny Greków walczących pod wodzą Agamemnona przeciwko Trojańczykom. Zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu.
10 dzień - wyjazd w drogę powrotną kraju
11 dzień - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

Uwagi

Program jest programem ramowym , kolejność zwiedzania może ulec zmianie .

T.T.

TERMINCENAZAREZERWUJ
TERMINCENAZAREZERWUJ
Strona główna | O nas | Dokumenty | Kontakt

Copyright © 2013 Pantur - Biuro Podróży

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK