Znajdź nas na Facebook
Facebook
                         
          
         
  


Pogorzelica

  • Profil Kolonia i obóz młodzieżowy
  • Kierunek Polska
  • Ilość dni
  • Kategoria Ośrodek Wypoczynkowy
  • Transport PKP + autokar
  • Miejsce wyjazdu Katowice, Cieszyn antenki z Częstochowy, Gdańska, Lublina, Łódzi, Rzeszowa
  • Wyżywienie 3 posiłki + podwieczorek

Miejsce

POGORZELICA - MORZE
kolonie: 7-14 lat    obóz: 14-18 lat
„Dla każdego coś fajnego…” WYSPA TROPIKALNA, HEDIE PARK, KOPENHAGA, OCEANARIUM,
OBÓZ TANECZNY, BUDOWANIE ROBOTA …
(ośrodek z basenem)

Opis miejscowości

POGORZELICA – miejscowość wczasowo – wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim na Wybrzeżu Rewalskim. Walory klimatyczne, krajobrazowe, turystyczne przyciągają rzesze turystów. Piękna szeroka plaża, wydmy porośnięte lasami, mikroklimat sprzyjający aktywnemu i zdrowemu wypoczynkowi.

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „Krystyna” usytuowany w pięknym lesie sosnowym ok. 120 metrów do morza, budynki murowane dwukondygnacyjne, pokoje 3 i 4-osobowe, każdy z balkonem i łazienką.
Ośrodek dysponuje: stołówką, kawiarnią, salą dyskotekową, salą kinową z DVD, salą do gry w tenisa stołowego, boiskami sportowym (boisko do piłki nożnej plażowej, do siatkówki plażowej, koszykówki, kometki i plac zabaw dla dzieci), stołem do tenisa, salkami dydaktycznymi, siłownią, salą ćwiczeń oraz nowootwartym w sezonie 2013 basenem letnim. Duży teren ośrodka (2 ha) jest ogrodzony i dozorowany.

Galeria zdjęć: http://www.krystyna.pogorzelica.com.pl/galeria.html

Wyżywienie

4 posiłki dziennie w stołówce ośrodka; pierwsze świadczenie – obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie – kolacja oraz suchy prowiant w dniu wyjazdu

Kadra

opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika

Ubezpieczenie

ubezpieczenie Signal Iduna (5000 zł)

Program ramowy

OGÓLNY PROGRAM POBYTU :

1. wycieczka autokarowa „Krajobrazy Wyspy Wolin”: obejrzenie ruin kościoła zabieranego przez morze w Trzęsaczu, zwiedzanie Kamienia Pomorskiego: romańsko-gotyckiej Katedry i wysłuchanie koncertu organowego, wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego m.in. wejście do Rezerwatu Żubrów, przejście Promenadą Gwiazd, pobyt nad Jeziorem Turkusowym, następnie pod opieką „podłego” pruskiego żołdaka uczestnicy zwiedzają Ford Gerharda, w atrakcyjny sposób poznają muzeum w czasie marszruty po wnętrzach Fortu, otrzymują nominację na stopień wojskowy – wycieczka w cenie dla wariantu A i D

2. wizyta w Parku Linowym w Kołobrzegu (pokonanie szeregu przeszkód: mostów, kładek huśtawek itp., to system przeszkód linowych i platform, uczestnicy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt, następnie w Kołobrzegu zwiedzanie neogotyckiego Ratusza, Starego Miasta, portu, Kolegiaty, amfiteatru festiwalowego na zakończenie wizyta w aquaparku w Kołobrzegu - wycieczka w cenie dla wszystkich wariantów

3. Fascynująca zabawa w Parku Rozrywki Heide Park www.heide-park.pl wycieczka do Niemiec – (Niemcy - Soltau k. Hamburga), uznanego za nr 1 wśród niemieckich parków rozrywki o olbrzymiej powierzchni z niezliczonymi atrakcjami zapierającymi dech jazdami. W ciągu ok.7-godzinnego pobytu uczestników czekają liczne atrakcje m.in. szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie, tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, tresura aligatorów, karuzele obrotowo - młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, huśtawki.
Wyjazd jest planowany ok. godz. 1.00 w nocy, pobyt w Parku w godz. 11.00-17.00, powrót ok. 2.00 w nocy dnia następnego; wycieczka w cenie dla wariantu B i E.

4. wizyta w TROPICAL ISLANDS – w bardzo atrakcyjnym i największym tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku w Europie (m.in. pobyt w krainie tropików z plażą, lasem tropikalnym, wioską tropikalną, klubem Tropino, z basenami, zjeżdżalnią wodną, Morzem Południowym, Laguną Bali, mini-golfem), – szczegóły na www.tropical-islands.de), następnie zwiedzanie wybranych obiektów Berlina obejrzenie Reichstagu, bramy Brandenburskiej, muru berlińskiego – wycieczka w cenie dla wariantu C i F

Program wspólny dla uczestników wszystkich turnusów:
5. kąpiele pod opieką ratownika
6. warsztaty zajęć:
- piłki nożnej
- aerobicu
- siatkówki
- pływacki
7. zajęcia z umiejętności orientowania się w terenie
8. uczestnictwo w sezonowych imprezach organizowanych w Niechorzu
9. dyskoteki (dla chętnych codziennie)
10. ogniska z pieczeniem kiełbasek
11. gry, konkursy, zawody

Transport

Wariant A: PKP (pociąg nocny) + autokar dworzec - ośrodek
wyjazd pociągiem wieczorem w dniu rozpoczęcia turnusu, powrót rano w dniu zakończenia turnusu;
(w turnusach długich wyjazdy wieczorem 30.06., 17.07., 03.08. , powroty rano dn. 17.07., 03.08., 20.08..),
W turnusach krótkich wyjazdy wieczorem dn. 30.06., 14.07., 28.07., 11.08.., powroty rano 14.07., 28.07., 1.08., 25.08.)
wyjazd z Warszawy, Łodzi, Włocławka, Torunia, Bydgoszczy + 80 zł, z Krakowa, Lublina, Katowic, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry + 120 zł (wyjazdy z danej miejscowości realizowane przy zgłoszeniu się minimum 7 osób);
informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem na www
wariant B: autokar, wyjazd z Warszawy + 180 zł, z Łodzi + 160 zł, z Torunia + 160 zł, z Poznania + 160 zl.

Cena zawiera

zakwaterowanie, wyżywienie, program wg wybranej opcji, ubezpieczenie Signal Iduna (5000 zł), opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, ratownika.

Za dodatkową opłatą

Cena nie obejmuje: dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za wycieczki fakultatywne, dopłat za wstępy euro, dopłat do warsztatów zajęć.

IMPREZY FAKULTATYWNE: dla chetnych

1. jednodniowa wycieczka autokarowa do Heide Park (Niemcy - Soltau k. Hamburga), uznanego za nr 1 wśród niemieckich parków rozrywki o olbrzymiej powierzchni z niezliczonymi atrakcjami zapierającymi dech jazdami. W ciągu ok.7-godzinnego pobytu uczestników czekają liczne atrakcje m.in. szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie, tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, tresura aligatorów, karuzele obrotowo - młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, huśtawki.
Wyjazd jest planowany ok. godz. 1.00 w nocy, pobyt w Parku w godz. 11.00-17.00, powrót ok. 2.00 w nocy dnia następnego. Cena wycieczki: 200 zł + ok. 25 euro (bilet upoważnia do wielokrotnego korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku).

2. jednodniowa wycieczka autokarowa Kopenhaga – most Oresund – Szwecja, przejazd do rostocku, przeprawa promowa, przejazd do Szwecji przez jedno z najdłuższych połączeń między lądami w Europie – Qresundsbro (tunel, sztuczna wyspa, most ok. 17 km), przejazd do Malmö, pokazanie najciekawszych miejsc stolicy południowej Szwecji, powrót do Danii, w Kopenhadze obejrzenie pomnika bogini Geofon, odprawy warty Gwardii Królewskiej, zwiedzanie Kościoła Marmurowego, spacer po najdłuższym w Europie Północnej deptaku (znanych z najmodniejszych sklepów, występów artystów), dla chętnych za dodatkowa opłatą zwiedzanie Muzeum Browaru „Carlsberg” (6 euro) oraz rejs kanałami Kopenhagi (5 euro); cena wycieczki 250 zł + obowiązkowo 12 euro.

3. Jednodniowa wycieczka do Berlina i wizyta w Tropical Islands , cena: 180 zł + ok. 25 euro

4. Oceanarium w Stralsundzie, fascynująca podwodna przygoda czyli wycieczka do nowootwartego najnowocześniejszego w Europie Oceanarium w Stralsundzie, gromadzącego ok. 7000 tysięcy gatunków zwierząt i roślin morskich. Obejrzeć można ssaki morskie, akwaria z ławicami ryb, fascynujący świat głębokich mórz, 5 ciekawych wystaw tematycznych (wystawa „wizyta u morskich gigantów”, sprawia ze zwiedzający mają wrażenie jakby przebywali w głębinach, odczucia potęgują dobiegające z głośników odgłosy gigantów). W specjalnych salach można skorzystać z interaktywnych urządzeń służących do zabawy i nauki. Atrakcją jest tunel pod akwarium, po fascynującej podwodnej podróży zwiedzanie Starego Miasta Stralsundu, wpisanego na listę UNESCO, po drodze zapoznanie się z legendami i historią Wyspy Uznam; cena 160 zł + ok. 15 euro

WARSZTATY:

1. YOU CAN DANCE?
Nauka tańca min 10 h w turnusie , czyli nauka choreografii z hip hopu , disco , videoklipu , jazzu dancu i nauka podstawowych elementów tańca np. :piruetów, szase i elementów gimnastyki artystycznej szpagaty, przewroty w bok itp. Zajęcia taneczne zawsze przeplatane są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi a także wytrzymałościowymi. Zdobyte umiejętności uczestnicy mogą również sprawdzić codziennie na dyskotece. Cena 100 złł

2. Warsztat „TwójRobot” – to nauka budowy i programowania robotów w formie doskonałej zabawy. Na każdych zajęciach uczestnicy realizują bardziej skomplikowane zadania. Uczestnicy pod okiem instruktorów pracują w dwuosobowych zespołach, na każdy zespól przypada komputer i zestaw do budowania robota LEGO Mindstorms. Najpierw uczestnicy budują robota według scenariusza, następnie uczą się go „ożywiać” czyli programować tak aby się poruszał i samodzielnie wykonywał powierzoną mu misję np. posprzątał śmieci z biurka, znalazł wyjście z labiryntu, przetransportował ładunek, zrobił zdjęcie itp. W trakcie zajęć będzie wiele zabaw np. uprzątnięcie lotniska z meteorytów przed lądowaniem Marsjan. Kursy „TwojRobot” zostały uznane przez Ministrstwo Edukacji Narodowej jako „Miejsce Odkrywania Talentów”. Warsztat obejmuje 15 godzin lekcyjnych, cena 360 zł.

Dla chetnych:
Ubepieczenie od kosztów rezygnacji 100 % Signal Iduna Gwarancja 2,6 % wartości imprezy.

Uwagi

Wszystkie imprezy fakultatywne i warsztaty odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników. W przypadku wycieczek zagranicznych każdy uczestnik powinien posiadać paszport lub dowód osobisty.

Uwaga: w trakcie wycieczek zagranicznych wymagany jest paszport lub dowód osobisty. Terminy turnusów podano łącznie z transportem PKP, przejazdy nocne. Każdy uczestnik powinien posiadać ważna legitymację szkolną na przejazd PKP.

Harwa

TERMINCENAZAREZERWUJ
30.06-17.07.20131640.00 zł Rezerwuj
Turnusy 18 dniowe PKP*

Turnus A Turnus B Turnus C
 
                    (2 wycieczki krajowe)  (wycieczki Kołobrzeg i Heide Park) (wycieczki Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 17.07.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
17.07 – 03.08.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
03.08 – 20.08.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €


Turnusy 15 dniowe PKP*


Turnus D Turnus E Turnus F

                        (2 wycieczki krajowe)         ( Kołobrzeg i Heide Park)       (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 14.07.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
14.07 – 28.07.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
28.07 – 11.08.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
11.08 – 25.08.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €

* TERMINY TURNUSÓW podane łącznie z transportem (przejazdy nocne).


Turnusy 17 dniowe autokar

Turnus A Turnus B Turnus C

                        (2 wycieczki krajowe)        (Kołobrzeg i Heide Park)            (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 16.07.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
17.07 – 02.08.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
03.08 – 19.08.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €


Turnusy 14 dniowe autokar

Turnus D Turnus E Turnus F

                              (2 wycieczki krajowe)         (Kołobrzeg i Heide Park)        (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 13.07.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
14.07 – 27.07.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
28.07 – 10.08.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
11.08 – 24.08.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €

TERMINCENAZAREZERWUJ
30.06-17.07.20131640.00 złRezerwuj
Turnusy 18 dniowe PKP*

Turnus A Turnus B Turnus C
 
                    (2 wycieczki krajowe)  (wycieczki Kołobrzeg i Heide Park) (wycieczki Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 17.07.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
17.07 – 03.08.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
03.08 – 20.08.2013      1640 zł                    1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €


Turnusy 15 dniowe PKP*


Turnus D Turnus E Turnus F

                        (2 wycieczki krajowe)         ( Kołobrzeg i Heide Park)       (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 14.07.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
14.07 – 28.07.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
28.07 – 11.08.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €
11.08 – 25.08.2013     1415 zł                        1550 zł + ok. 25 €            1495 zł + ok. 25 €

* TERMINY TURNUSÓW podane łącznie z transportem (przejazdy nocne).


Turnusy 17 dniowe autokar

Turnus A Turnus B Turnus C

                        (2 wycieczki krajowe)        (Kołobrzeg i Heide Park)            (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 16.07.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
17.07 – 02.08.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €
03.08 – 19.08.2013       1640 zł                       1750 zł + ok. 25 €                    1695 zł + ok. 25 €


Turnusy 14 dniowe autokar

Turnus D Turnus E Turnus F

                              (2 wycieczki krajowe)         (Kołobrzeg i Heide Park)        (Kołobrzeg i Wyspa Tropikalna)

30.06 – 13.07.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
14.07 – 27.07.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
28.07 – 10.08.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €
11.08 – 24.08.2013            1415 zł                             1550 zł + ok. 25 €                 1495 zł + ok. 25 €

Strona główna | O nas | Dokumenty | Kontakt

Copyright © 2013 Pantur - Biuro Podróży

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK