Znajdź nas na Facebook
Facebook
                         
          
         
  


Włochy Południowe

  • Profil Wycieczka objazdowa
  • Kierunek Włochy
  • Ilość dni 9
  • Kategoria Hotel***
  • Transport autokar
  • Miejsce wyjazdu Katowice, Cieszyn antenki z Częstochowy, Gdańska, Lublina, Łódzi, Rzeszowa
  • Wyżywienie HB 2 posiłki

Miejsce


Wycieczka do Włoch - zwiedzanie + wypoczynek - Włochy Południowe

Opis miejscowości


WŁOCHY
to kraj leżący na Półwyspie Apenińskim, w południowej części Europy, nad Morzem Adriatyckim, Tyrreńskim, Liguryjskim, Jońskim i Śródziemnym. Zamieszkiwany przez blisko 60 mln mieszkańców. Włochy to kraj w większości górzysty. Północną granicę kraju stanowią Alpy, a przez prawie całą długość Półwyspu Apenińskiego biegnie drugi łańcuch górski - Apeniny, od którego pochodzi nazwa całego półwyspu. Bogata linia brzegowa obejmuje liczne wyspy: Sycylię, Sardynię, a także Wyspy: Liparyjskie, Poncjańskie, Toskańskie i Pelagijskie. Na terenie Włoch znajdują się również jedyne w Europie czynne wulkany jak Wezuwiusz, Etna. Wszystko to sprawia, że Włochy są wyjątkowe, od wieków stanowią centrum kultury i sztuki europejskiej. Miłośnicy architektury znajdą we Włoszech tysiące budowli reprezentujących niemal wszystkie style i epoki. Niewiele jest krajów mających równie wspaniałą sztukę i architekturę, piękne krajobrazy, ciepłe morze, wspaniały klimat, znakomite potrawy i wina oraz tętniące życiem ulice i spontanicznych mieszkańców. Miejsce wyjątkowe dla osób, które o nim jedynie marzą jak i gości często odwiedzających te strony.

Zakwaterowanie


- 2 noclegi w hotelu **/*** w okolicach Rzymu,
- 4 noclegi w hotelu *** nad Morzem Tyrreńskim (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)


Wyżywienie


6 śniadań, 6 obiadokolacji

Program ramowy


Dzień 1:

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2:

Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Przejazd do stolicy Toskanii - FLORENCJI, w programie: Piazza del Duomo i Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Piazza della Signoria i Palazzo Vecchio, Galeria Uffizi, słynny most złotników Ponte Vecchio, czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Wiecznego Miasta - spacer traktem historycznym: Colosseum, Fori Imperiali, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Przejazd metrem do WATYKANU - wizyta w Stolicy Apostolskiej. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki
Św. Piotra. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, wyjazd w kierunku Zatoki Neapolitańskiej. Przejazd na MONTE CASSINO, wizyta w Opactwie Benedyktynów - zwiedzanie klasztoru Św. Benedykta oraz katedralnych dziedzińców. Przejazd na cmentarz żołnierzy gen. Andersa. Oddanie czci poległym Polakom. Przejazd do HERCULANUM - wizyta w Wirtualnym Muzeum Archeologicznym - jednym z najnowocześniejszych muzeów we Włoszech. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, przejazd do starożytnego miasta w POMPEJACH - wstęp na teren Muzeum Archeologicznego - zwiedzanie ruin z lokalnym przewodnikiem. W trakcie spaceru poznanie historii i zwyczajów starożytnych pompejańczyków oraz ruin najlepiej zachowanego rzymskiego miasta. Przejazd pod najsłynniejszy stożek wulkaniczny, wyjazd autokarem na WEZUWIUSZ - parking górny, następnie indywidualny spacer do krateru. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - 7:

Pobyt wczasowo - wypoczynkowy w hotelu *** w miejscowości nad MORZEM TYRREŃSKIM. Śniadania i obiadokolacje, opieka rezydenta, możliwość plażowania oraz skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np.: wyspa Capri (ok. 69 EUR), Costiera Amalfitańska: Sorrento, Positano, Amalfia (ok. 39 EUR). Podane ceny są orientacyjne, wycieczki organizowane są przy min. 20 uczestnikach.

Dzień 8:

Śniadanie jako ostatnie świadczenie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NEAPOLU - pożegnanie z Zatoką Neapolitańską, przejazd główną arterią komunikacyjną miasta, poznanie jego historii oraz głównych zabytków: Galeria Umberta I, Palazzo Reale, Zamek Książąt Aragońskich i Andegaweńskich, Zamek na Jajku, dzielnica Santa Lucia, port Mergellina, promenada Caracciolo. Sesja zdjęciowa na Półwyspie Posillipo - piękna panorama na całą Zatokę. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez terytorium Włoch.

Dzień 9:
Przejazd przez Austrię, Czechy, przyjazd do Polski w godzinach południowych zgodnie z rozkładem jazdy.

Transport


przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),

Cena zawiera


2 noclegi w hotelu **/*** w okolicach Rzymu, 4 noclegi w hotelu *** nad Morzem Tyrreńskim (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 EUR, NW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN), przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja), opiekę licencjonowanego pilota.

Za dodatkową opłatą


usług lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej (orientacyjnie ok. 85 EUR), wycieczek fakultatywnych podczas wypoczynku w hotelu, napoi do obiadokolacji, dopłat do połączeń antenowych, dopłaty do pokoju 1os. - 490 PLN. Uwagi: w trakcie pobytu nad morzem tyrreńskim możliwa opłata za taksę klimatyczną ok. 1,50 EUR/ os./ dzień (płatne na miejscu w hotelu). Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Uwagi


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Uwagi: w trakcie pobytu nad morzem tyrreńskim możliwa opłata za taksę klimatyczną ok. 1,50 EUR/ os./ dzień.

Iwtr

TERMINCENAZAREZERWUJ
TERMINCENAZAREZERWUJ
Strona główna | O nas | Dokumenty | Kontakt

Copyright © 2013 Pantur - Biuro Podróży

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK